Vibrasyon Ölçüm Hizmeti
  Buradasınız:  Ana Sayfa > Hizmetler > Kestirimci Bakım Hizmeti
Termik santral titreşim ölçümü


Gemi titreşim ölçümleri


Hes titreşim ölçümleri
KESTİRİMCİ BAKIM HİZMETİ, VİBRASYON ANALİZİ

İşletmenizde bulunan kritik veya önemli makinaların sağlığını izlemek, durumlarında bir kötüleşme olduğunda bakım planlaması yaparak, yaşanabilecek ani duruş ve arızaları önlemek, ISO/TS 16949 kalite belgesi veya Q1 Ford standardında istenenleri yerine getirmek isteyen işletmeler için periyodik vibrasyon analizi hizmeti vermekteyiz..
Hizmete başlamadan önce ölçüme dahil edilecek makinaların keşfi yapılır. Keşifte ölçüm noktaları markalanıp, motor gücü, devri, şaft çapı vb teknik veriler toplanıp, PC ortamında veri izleme programına kaydedilerek hizmet verilecek işletmenin adı altında bir veri tabanı oluşturulur. Veri tabanında makinelerin resmi, ölçüm noktaları ve ölçüm periyodu gibi bilgiler bulunur. Ölçümler yapıldıkça oluşacak titreşim trendlerinde artış kaydedilmesi durumunda makinelerin resimleri üzerinde kırmızı lambalar yanar. Alarm veren makinelerin spektrum ve trend analizinde alarm nedeni olan arıza veya problemin tespiti yapılıp, tavsiye edilen müdahale ve öncelik derecesiyle birlikte açıklamalı olarak müşteriye raporlanır.
Hizmet seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta rulman arızalarının tespiti ve izlenmesi yöntemidir. Yataklardan vibrasyon ölçümüne ilave olarak alınan ve rulman durumlarını ifade eden Shock Pulse ölçümleri, hizmetimizin en ayırt edici özelliğidir. Ayrıca yazılımın bir kopyasını müşterinin PC ne kurarak, bütün verilerin müşterinin elinin altında olmasını sağlamaktayız; makine resimleri, güç-devir-rulman bilgileri, ölçüm trendleri, spektrumlar, yağlama ve bakım tarihleri, yapılan müdahaleler vb.
Makinalarınızı verimli ve formada tutmanın yolu vibrasyon ölçümünden geçer. Unutmayın kestirimci bakım ile para tasarrufu yapar, işletme verimliliğini artırırsınız. Sizler de diğer referanslarımız gibi stratejik bir karar vererek firmamızı çözüm ortağınız olarak atayabilir, üretiminizin güvenlikli devamını sağlayabilirisiniz.

Hizmet verilen sektörler >>

Vibrasyon ölçüm trendi