Buradasınız:  Ana Sayfa > Haberler > Kestirimci Bakım  > Vaka Raporları

Bir Üretim Kaybı Hikayesi 

Ürününüz kaliteli... Müşteriler memnun... İşler tam yolunda giderken..

Mal tesliminde gecikme yaşanıyor ve siz sorunu çözmeye çalışırken müşteri çoktan başka bir adrese yönelmiş durumda.
Nedeni beklenmedik bir rulman arızası. Sorunlu çalışan bir rulman, üretimin en kritik noktasında kazıklayarak önemli bir ana motorun yanmasına neden olmuştur. Yedeği olmayan ve piyasada bulunmayan bu motoru yurtdışından ancak 3 günde temin edebilmektesiniz.
 

Rulman ve Motor maliyeti:3,500 USD
İşçilik maliyeti: 350 USD
Üretim Kaybı: 100,000 USD
En önemli kayıp; RAKİBE GİDEN MÜŞTERİLER!

Karlılığınızı devam ettirmek ve çekinmeden yeni yatırımlara atılabilmek için üretiminizin sürekliliği çok önemlidir. Üretimi kesintiye uğratabilecek bu tür riskleri önlemenin güvenilir bir yöntemi var...

SPM Durum İzleme Sistemleri

Şok Pulse Metodu; Rulman durumlarının en güvenilir izlenme yöntemidir. Bozuk olan rulmanları, yağsız çalışanları veya sorunlu rulman montajlarını tespit eder, uygun yağlama zamanlarının ve rulman değişim tarihlerinin planlanmasını sağlar.

ISO Metodu; Bu yöntemle makinaların genel sağlık durumu izlenir. Mekanik, dinamik ve elektriksel durumların herhangi birinde bozulma olursa toplam vibrasyon seviyesi artar. ISO limitlerini geçen veya riskli seviyede yüksek olanlar tespit edilerek bakım planlanır.

EVAM Metodu; Vibrasyon grafiklerinin otomatik analizi ve değerlendirilmesinden sonra olası arıza semptomlarına ait bütün trendlerin tek, tek izlenmesi yöntemidir.

Üretiminizin risksiz devamı, makine parkınızın iyi gözlenmesiyle ve durumlarının sürekli izlenmesiyle mümkündür.
Gelin stratejik bir karar verin. Makina parkınızı izlemede dünyanın en iyisi olan SPM sistemlerini, Türkiye’nin en ilkeli kestirimci bakım firması DMT Makine olarak işletmenizde kuralım. Üretiminiz riske girmeden devam etsin, siz yeni pazarlara güvenle açılın.


DMT Makine – 04.03.2005